MAKALELERİM >> ŞEYTANIN AKLININ BİLE ERMEDİĞİ SUBLİMİNAL MESAJLAR
ŞEYTANIN AKLININ BİLE ERMEDİĞİ SUBLİMİNAL MESAJLAR
Kahramanmaraş'ın En Kapsamlı Rehber Sitesi
ŞEYTANIN AKLININ BİLE ERMEDİĞİ SUBLİMİNAL MESAJLAR Dünya kuruldu kurulalı hak ve batıl arasındaki savaş, mücadele tüm hızıyla ve şiddetiyle devam ediyor. Dünya var olduğu müddetçe de devam edecek diye düşünüyorum. Çok yakın

ŞEYTANIN AKLININ BİLE ERMEDİĞİ SUBLİMİNAL MESAJLAR


Dünya kuruldu kurulalı hak ve batıl arasındaki savaş, mücadele tüm hızıyla ve şiddetiyle devam ediyor.  Dünya var olduğu müddetçe de devam edecek diye düşünüyorum.  Çok yakın bir zamana kadar ülkeleri işgal etmek, milletleri köleleştirmek için tankla, topla, tüfekle savaşılırken teknolojinin gelişmesi ile artık savaşlarda kullanılan teknikler de değişti ve her geçen gün yeni teknikler ekleniyor.  “Tüfek icat oldu mertlik bozuldu” diyen Köroğlu bu günleri görseydi ne derdi acaba?

 

Hani bazen birileri çok kurnazca planlar yaptığında “şeytanın aklına bile gelmez” diye kullandığımız bir söz vardır ya batılın kullandığı bazı teknikler tam da o misal kurnazca, sinsice, fark ettirmeden insanların zihinlerini etkileyip oluşturacakları “mankurtları” istedikleri doğrultuda kullanmak üzere kurgulanmıştır.

 

Kısaca bu tekniklerin bazılarından bahsetmek istiyorum ki teknolojinin öneminin ve teknolojiyi üretenin yani bilgiye sahip olanın dünyayı nasıl yönlendirdiğini bir kez daha vurgulamış olalım.

 

Amerika Birleşik Devletleri ordusunun ve istihbarat birimlerinin kullandığı “Alçak Ses Yayma Tayfı” olarak isimlendirilen ve bilinçaltına sessiz mesaj göndermeye yarayan projede yer alan Edward Tilton bu sistemin Irak’ta Çöl Fırtınası Harekâtında başarılı olduğunu belirtmektedir.  İnsan kulağının doğrudan duyamayacağı ancak zihninin alabileceği çok alçak veya çok yüksek radyo frekans derecelerinde istenilen mesaj gönderilebilir yani insanın öfke, şiddet, acı kaygı, korku, kin vb. tüm duygularının bilgisayarlarla belirlenip EEG sinyalleri içinde, ilgili frekans ve genişlikleri ölçülerek, başka bilgisayarlara aktarılıp, başka insanların zihninde de aynı duyguları oluşturması sağlanabiliyor. “Direnmenin faydasız” gibi sözler ile psikolojik olarak da insanlar işgale hazır hale getirilebiliyor.

 

Başka bir teknik ise “25. Kare” diye adlandırılan tekniktir. Sinema filmleri 24 kareden oluşmaktadır, göz bir saniyede 24 kareyi algılayabilirken, 25. kareye yerleştirilen görüntüyü algılayamaz ancak bilinçaltı bu görüntüyü depolar. Böylelikle istenilen mesaj hedef kişi/kitleye iletilmiş olur. Farklı yayın sistemlerinde kare sayıları ya da teknik olarak işlem farklılıkları olsa da gözün algılayabileceği görüntü karelerinin üzerinde kare yerleştirme tekniği ile kurulan bu sistem genel olarak 25. kare tekniği olarak adlandırılmaktadır.

 

Bir diğer bilinçaltı mesaj gönderme tekniği ise “koku” kullanılarak istenilen kitlenin uyarılması ve istenilen etkinin uyandırılmasıdır. Günümüzde sektör haline gelen ve her firmanın kendi özelliklerine göre koku ürettirdiği alanlarda ise amaç müşterilerin bilinçaltlarını etkileyerek o markayı tercih etmelerini sağlamaktır.  Lokantalar, iletişim merkezleri, bankalar, giyim mağazaları gibi birçok ticarethane müşterilerini kendi firmalarına özel yapılmış koku ile etkileyerek o yerde daha fazla kalmalarını sağlamak ya da o kokuyu duyduklarında çağrışım yaparak firmalarının akılda kalıcılığını artırmak ya da ürünün marka bilinirliliğini artırmak üzere özel koku tasarımları yaptırmaktadır. Örnek olarak lokantalarda iştah açıcı, bankalarda güven aşılayıcı, tekstil sektöründe ise dinamizmi öne çıkarıcı özel kokular kullanılıyor.

 

Şarkıyı tersten çalarak ya da şarkı sözlerini tersten okuyarak istenilen mesajın gizli olarak gönderilmesini sağlayan teknik ise “Backmasking” ya da “Backward Masking” olarak adlandırılmaktadır.  Slayer isimli Metal Grubun 1985 yılında söyledikleri “Cehennem Bekliyor” isimli şarkısında “katıl bize” sözü sürekli olarak backmasking tekniği ile verilmiştir. Grubun vokalistlerinden Tom Araya bu sözü yalnızca bir özel etkisi olsun diye kullandıklarını ifade etmiştir. Subliminal mesajların bu şarkıların içerisine yerleştirilip dinleyicilerinin bilinçaltına girerek satanizm ve uyuşturucu hap ile tanıştırdığına dair Jacob Aranza tarafından “Backward Masking Unmasked” isimli kitap yazılmıştır.

 

Daha eski tekniklerin var olduğu ve kullanıldığı da bilinmekle beraber “şeytanın aklının bile ermediği” bu tekniklere her geçen gün yenileri eklenmektedir.  Subliminal mesaj gönderme teknolojisini üretebilecek kapasiteye sahip bir ülke olarak olumlu ve faydalı mesajların gönderilmesi yolunda gençlerimize fırsat tanınması ve imkânların sağlanması bu konu ile yetkili kurumların en asli görevidir. 

 

Yetkili kurumların etkisini göstermesi dileği ile… Bilinçli kalın…

 

Doç.Dr. Yağmur KÜÇÜKBEZİRCİ

 

 

 

 

 

 

CopyRight © 2015 www.yagmurkucukbezirci.com