MAKALELERİM >> GÖNÜLLERİN DOSTU İBRAHİM HOCA
GÖNÜLLERİN DOSTU İBRAHİM HOCA
Kahramanmaraş'ın En Kapsamlı Rehber Sitesi
GÖNÜLLERİN DOSTU İBRAHİM HOCA Hani adam gibi adam, insan evladı, yiğit insan, koca yürekli adam.... gibi yüzlerce tanımlama vardır ya işte bu sözler Gönüllerin Dostu Prof.Dr. İbrahim Dülger e o kadar çok yakışıyordu ki... O hiçbir

Gönüllerin Dostu İbrahim Hoca

Sabah daha yeni aydınlanırken aldığım haberle bir anda her şey karardı… Gerçekten bu duyguyu anlatmak o kadar zor, o kadar acı ki… Gönül dostum, abim, koca yürekli insan İbrahim Hocamı ebediyete uğurluyorduk… 

 

Hani adam gibi adam, insan evladı, yiğit insan, koca yürekli adam.... gibi yüzlerce tanımlama vardır ya işte bu sözler Gönüllerin Dostu Prof.Dr. İbrahim Dülger e o kadar çok yakışıyordu ki...   O hiçbir zaman isminin başındaki sıfatları önemsemezdi çünkü o gönüllerin İbrahim Hocasıydı.


Kendisi ile çok sık görüşmezdik ancak görüştüğümüz zaman da sanki beş dakika önce ayrılmışız gibi sohbetimize devam ederdik.  Sohbetlerimiz de yaşanmışlıklarını o kadar güzel aktarırdı ki anlattıklarına bir taraftan gülerken diğer taraftan ders alırdık. Saatlerce süren ancak beş dakika kadar kısa gelen sohbetlerimizden birkaçını sizlerle de paylaşmak istiyorum.

 

İbrahim Hocamı tanımayan bir çocuk “Abi, sen ne iş yapıyorsun?” diye sorar.  Hocam her zamanki gibi şakacı bir şekilde, “Ben Türkiye de olmayan bir iş yapıyorum” der.  Bu cevabın üzerine Çocuk heyecanlı bir şekilde, “Astronot musun? Abi” diye tekrar soru sorar.  İbrahim Hocam “Yok abicim, hukukçuyum ben” der….

 

2015 yılı Selçuk Üniversitesi rektörlük seçimlerine çok az bir süre kaldı, ne aklıma yatan ne de gönlüme dokunan bir rektör adayı yok, kimisi iyi çevresinden kaybediyor, kimisinin çevresi iyi kendisinden kaybediyor.  Her zaman gönlümde ancak nedense bir türlü dillendiremediğim İbrahim Hocamın rektör olması düşüncesini söylemek için kendisini aradım.  Akşam bir dostumuz ile birlikte buluştuk, kendisine durumu anlattım, sohbetimizin sonunda bu düşüncemden dolayı çok memnun olduğunu dile getirdi, teşekkür etti.  Ancak verdiği cevap o kadar ince, o kadar dostaneydi ki, “Gardaşım benim, Allah razı olsun bu güzel bakışına ancak rektörlük seçimlerine az kaldı, arkadaşlarımızın birçoğunun söz verdiği adaylar vardır, şimdi beni desteklemelerini istersek onları zor duruma düşürürüz, bir daha ki sefere inşallah” dedi ve o konuyu kapattı ancak ben kapatmadım.  Rektörlük seçimlerinde aday olmamasına ve görev yeri Karatay Üniversitesinde olmasına rağmen kendisine oy verdim.  Seçim sonuçları açıklandığında Prof. Dr. İbrahim Dülgerin de ismi geçiyordu, kendisine dedim ki, “Hocam, sen bizim Gönlümüzün Rektörüsün, bir daha ki sefere inşallah!”

 

İbrahim Hoca hesapsızdı hatta hesapsızların en önde gideniydi.  Kendisi ile sohbetlerimizde bu hesapsızlığını dile getirir gülerdik.  Evet, hiçbir zaman ne kendisi ne de çevresi için hesabı olmadı, onun hesabı her zaman, her yerde “Vatanı ve Milleti” içindi. 

 

Böyle büyük bir değerimizi gerçekten çok erken kaybettik ancak takdir-i İlahi böyleymiş…

 

Mekanın Cennet olsun Gönül Dostu, Koca Yürekli İnsan….

 

 

Doç.Dr. Yağmur Küçükbezirci

 

CopyRight © 2015 www.yagmurkucukbezirci.com